Momentan esti in modul guest, si ai acces doar la 50% din forum pentru a putea avea acces la 100% din forum va rugam sa va logati.
Momentan esti in modul guest, si ai acces doar la 50% din forum pentru a putea avea acces la 100% din forum va rugam sa va logati.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
PortalAcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
VA ROG SA CITITI REGULAMENTUL FORUMULUI SI AL CHAT-ULUI !

 

 Duele intre imagini !! :D

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 11:24 am

Salut am o idee de un concurs tare ( cred eu :> )
O sa facem o lista cu participanti Very Happy
Cei care se inscriu asi vor alege cate o poza cu un personaj si se vor duela intre ei cu skillurile personajului respectiv cel cu cele mai tari skilluri ( care vor fi aratate prin imagini ) va castiga .. si ca recompensa va primi 300 rio
dar pretul inscrierii este 200 rio Very Happy
Astept participanti Very Happy
Se pot face si pariuri pe rio !


Model de inscriere :
Nume:
Personaj Ales:
Suma Platita:
Suma pariu(optional):


Ultima editare efectuata de catre XDanyX007 in Sam Aug 11, 2012 2:16 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 2:07 am

Inscrierile se fac aici
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Duele Intre Imagini :)   Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 2:12 am

As Dori Sa mA INSCRIU SI EU La Acest Concurs oh yeeeeeee Smile



Nume : Cristi Kage
Personaj Ales: Uchiha Madara
Suma Platita : 300 ryo
Pariu (Obtional) : Madara e la puterr si El O sa Castige Wink 500 ryo paryu contra lui deea :> Duele intre imagini !! :D  2211845925


Ultima editare efectuata de catre ---Cristi---Kage--- in Sam Aug 11, 2012 2:18 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 2:15 am

Nume : admin ( deea , albinutza )

Personaj ales : Minato

Suma platita : 200 ryo

Pariu : Haiii albinutele sa castige cea mai tare albinutza ( je ) =))) pariez pe je cu 500 ryo
Duele intre imagini !! :D  2847798592
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 2:17 am

asa da :x :X
Stai ca acuma se inregistreaza sh killer sh concuram
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 2:25 am

Accept Pariul Duele intre imagini !! :D  298902185
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 2:26 am

Ok gata !! :X:X acum punetiva amandoi in un singur post skillurile care vi se par cele mai tari ale personajului vostru sh eu voi decide ale cui sunt mai tari Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 4:14 am

Deci de exemplu daca ati fi ales ... sasuke...

asa

1.(numele jutsu sau ninjutsu) : Chidori
2.(descriere scurta) :Aceasta tehnica canalizeaza de o cantitate mare de chakra la mâna utilizatorului.Cantitatea de chakra este atât de mare încât devine Vizibila.Aceastea produce cantităţi mari de daune, care este de obicei fatală. Aceasta tehnica este clasificat ca o tehnică de asasinarea, din cauza vitezei la care se efectuează, în ciuda zgomotul puternic pe care o produce
3.O imagine cu jutsul :
[Doar administratorii au dreptul sa vada acest link]

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 4:59 am

[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]



O tehnica extrem de avansat care este capabil de a absorbi orice chakra , indiferent de forma sau transformare natura, dispersat şi acesta, în corp prin filare chakra în termen de corp în direcţia opusă. Ca urmare, aceasta tehnica poate absorbi orice NINJUTSU tehnica bazata, indiferent de putere, fara a afecta utilizatorul.






[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]


Tsukuyomi presupune contactul vizual pentru a fi efectuate. Atunci când este executat, capcanele tehnici te duc intro lume incare esti o ţintă într-o iluzie, care este complet controlată de către utilizator. Priceperea Tobi cu tehnica a permis sa modifice percepţia de timp cu uşurinţă în genjutsu pentru a face par să dureze zile atunci când, de fapt, durează doar câteva secunde.

Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 5:51 am

RASENGAN

[Doar administratorii au dreptul sa vada acest link]

RASENGAN nu are nevoie de a utiliza sigili , acesta bazandu-se doar pe controlul chakrei . Odata ce este complet , , acesta devine de sine statator . Natura compacta si viteza de miscare a chakrei , permite rasenganului sa provoace daune majore.

HIRAISHIN NO JUTSU

[Doar administratorii au dreptul sa vada acest link]

Hiraishin no jutsu este o tehnica ninjutsu utilizata de al patrulea Hokage .El aplica acest jutsu kunaiului sau astefel incat , atunci cand kunaiul este aruncat , utilizatorul sa se poata teleporta in locul unde a aruncat kunaiul Nu conteaza unde merge adversarul , Yondaime , se poate teleporta pentru al ucide

SHIKI FUUJIN

[Doar administratorii au dreptul sa vada acest link]

Shiki fuujin este o tehnica Fuuinjutsu dezvoltata de al patrulea Hokage . O varianta a acestei tehnici a fost folosita pentru a sigila vulpea cu noua cozi in Naruto . Tehnica a invatat-o de la al treilea Hokage care a si folosit-o in lupta . Dupa ce aceasta tehnica scoate sufletul din obiectivul sau sufletul utilizatorului va fi si el sacrificat .


Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 7:12 am

Ok !
Acum concursul poate incepe !!

O sa fac o mica povestioara cu o lupta intre voi 2 sa vedem cine va castiga !!

Deci....

Minato se plimba prind padure, cautandul pe Madara ca sa regleze conturile o data pentru tot deauna.Minato dorea acelasi lucru asa ca si el il cauta, si intrun sfarsit s'au intalnit!
:
-Aici erai ! Spuse Minato
-Da! Hai sa terminam repede cu asta!
-Nu'ti face grizi o sa te omor repede si fara dureri .. prea mari..
-Vom vedea !

Si lupta incepu !!
Minato folosi Rasenganul sau Incredibil si de duse direct catre Madara , care folosi Blocking Technique Absorption Seal... Iar atacul lui minato fusese inutil .Dandusi seama ca Madara poate opri orice atac care Absoarbe orice chakra ... Se gandi sa atace cu
HIRAISHIN NO JUTSU .El aplica acest jutsu kunaiului sau astefel incat , atunci cand kunaiul a fost aruncat Madara fu atent si se feri de el dar Minato se transformase la normal ,dorind sa il ia prin surprindere cu Cea mai puternica techinca a lui !!
SHIKI FUUJIN ... Madara crezu ca il poate prinde in capcana cu Tsukuyomi care presupune contactul vizual pentru a fi efectuat,dar Minato ,pentru a nu fi prins in jutsu se uita doar la picioare pentru a ii citi miscarile...In fina il prinse Pe madara il jutsul sau si il Omora sigilandul in el , si sacrificandusi viata

Asadar MINATO CASTIGA !!

Bravo :*:* ai castigat 600 ryo !! (-200 a fost pretul inscrierii + 300 pretul castigarii + 500 pariul =600 ryo) felicitari !! Duele intre imagini !! :D  1600941749

Iar tu Cristi .. Bravo si tie ai luptat bine !!
Dar tu ai iesit in - cu 700 ryo Sad mult noroc data viitoare
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 7:27 am

MULTUMESC , MULTUMESC , AS DORI CA RYO CASTIGATI SA FIE IMPARTITI ADMINILOR IN MOD EGAL , PUPIKI TUTUROR
Duele intre imagini !! :D  1886899489
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 9:34 am

Sigur ? adikca cu cn vr saimparti cei 600 ryo ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeJoi Iun 06, 2013 12:43 pm

Se mai face Concursul??

Daca da aleg Naruto


Duele intre imagini !! :D  2802534584


Tehnicile le pun imd
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeJoi Iun 06, 2013 7:22 pm

NarutoSageMode1000 a scris:
Se mai face Concursul??

Daca da aleg Naruto


[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]


Tehnicile le pun imd

Daca se mai inscrie cineva poti concura cu respectivul Smile
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeVin Iun 07, 2013 5:17 am

Pun o noua regula daca se poate : Personajele nu trebuie sa se repete ! Duele intre imagini !! :D  3946319202
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitimeVin Iun 07, 2013 10:58 am

WTF Crsiti tu ma folosesti in concurs =)))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Duele intre imagini !! :D  Empty
MesajSubiect: Re: Duele intre imagini !! :D    Duele intre imagini !! :D  Icon_minitime

Sus In jos
 
Duele intre imagini !! :D
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Concursuri-
Mergi direct la: