Momentan esti in modul guest, si ai acces doar la 50% din forum pentru a putea avea acces la 100% din forum va rugam sa va logati.
Momentan esti in modul guest, si ai acces doar la 50% din forum pentru a putea avea acces la 100% din forum va rugam sa va logati.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
PortalAcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
VA ROG SA CITITI REGULAMENTUL FORUMULUI SI AL CHAT-ULUI !

 

 Fan Fiction : Blooming.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 10:31 am

Buna:)! Deci m-am decis( ne-am decis, pentru ca vom fi doua ce isi vor impartasii ideile-eu si verisoara mea, dar eu voi scrie in principal) sa scriu un fic, desi nu e prea bun, astept pareri indiferent, pozitive sau negative ca sa stiu daca il continui ^^. Tin sa precizez ca aici Itachi apucase sa ii povesteasca lui Sasuke ce se intamplase cu adevarat si Sasuke renuntase la ideea de a il omora. Vor fi de asemenea doua povesti in paralel, ce se vor lega.

Blooming-Part 1:


"Pentru a trai ai nevoie de un scop. Scopul presupune a iubi ce alegi sa faci.Eu obisnuiam sa
imi protejez scopul. Asta pana cand, ei bine, pana cand a plecat.De atunci, scopul meu a devenit acela de a imi aduce inapoi scopul. Am multi prieten, multi oameni care ma iubesc , dar inca am o gaura sapata adanc in inima, ce nu poate fi astupata. Pe zi ce trece, se sapa si mai adanc singura. Imi place sa cred ca devin mai puternica pe zi ce trece, dar stiu ca psihicul nu se schimba o data cu fizicul. Dar totusi, schimbarea aduce dupa ea schimbare, iar eu vreau sa schimb faptul ca el a plecat.Desigur, poate fi in zadar, dar am invatat de la un bun prieten sa nu ma dau niciodata batuta si sa continui sa lupt, indiferent de cat de mici imi sunt sansele de invingere. Si nu e vorba numai de dragoste.Uneori cred si chiar ca destinul s-a intors cu fundul spre mine, dar atunci realizez ca am restul inimii intacte...":
-Sakuraaaaaaaaaaaa!striga o voce inconfundabila.
-Ce e?tip tafnoasa inapoi, trantindu-mi jurnalul pe noptiera si scotand capul pe geam. Naruto, chiar nu ai auzit de batut la usa?Parintii mei nu musca, sa stii!
Bineinteles ca singurul lucru pe care il facu a fost sa imi arunce ranjetul ala enervant si atat de familiar.
-Stiu, dar era urgent!
-Si ce e asa urgent, ma rog?l-am intrebat si brusc zambetul i se sterse ca rimelul cand da de apa. Isi dadu o palma peste cap.
-Am uitat...
-Dumnezeule, esti incorigibil, am oftat si am coborat spre el, privind o data spre oglinda inainte sa ies. Aratam ca de obicei, banal, daca m-ar fi intrebat cineva...
Naruto il carase pe Sai dupa el, care se apropie de mine si imi sopteste:
-A fost detectat undeva in apropiere...


~
-Hei Hinata, a spus Naruto, trecand pe langa mine impreuna cu Sai.Cand i-am vazut zambetul m-am topit : " Nu Hinata, nu lesina, aminteste-ti exercitiile de calmare.Respira, inspira, respira, inspira, respira iar...O nuuu, se apropie de mine. Respira, inspira...".
-B-buna Naruto, am inganat mult prea incet, probabil inrosindu-ma. "La naiba, isi va da seama!"
-Ce mai faci?intreba, inca zambindu-mi larg.
-Ma intorceam acasa, i-am zis si am aratat spre cosul cu mere din mana mea, privind in jos. Tu ce faci?
-Mergeam spre Sakura.Avem o noua misiune strict secreta imi spuse el, punandu-si un deget la gura, iar eu am aprobat din cap.” Mereu Sakura, de ce mereu Sakura? “Ne mai vedem, Hinata.
M-am rasucit in directia opusa, dar el m-a prins de umar si m-a intors spre el:
-Hei Hinata, nu mai sta cu capul atat in jos, imi sopti si imi ridica capul in sus cu un deget, plecand dupa. "Nu lesina, nu lesina, respira, inspira, respira, inspira. Ah, la naiba, ordinea era invers! Ce ciudat...Mi se infunda urechile...".
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 10:44 am

Desi ti-am mai zis, mai zic o data . E super !!!!! Imi place foarte, foarte ,foarte mult. Nici nu avea cum sa nu imi placa doar e facut de cineva cu talent ca tine Smile
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 1:44 am

Foarte frumos , sincer am citit capitolul de doua ori, esti chiar talentata , de abea astept sa citesc urmatorul capitol I love you
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 6:47 am

Frumos -Superb Oh yeeeeeee Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 8:35 am

Foarte tare Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 10:05 am

In primul rand multumesc, multumesc mult pentru incurajari si ma bucur ca ficul a fost placut ^^ . Sper ca a doua parte sa va placa la fel. I love you

Blooming- part 2


[i]] Inima imi batea tare, desi nu alergam repede. Saream de pe o creanga pe alta aproape ca un robot, fara sa simt sau sa fiu constienta de ceea ce fac. Nu stiam daca trebuia sa las speranta sa imi invadeze sufletul, asa ca am zdrobit-o fara mila. Tremuram din toate incheieturile si mi-am dat seama destul de tarziu cat de in urma ii lasasem pe Naruto si Sai:
- Ne apropiem, sopteste Naruto si inghite in sec. Pe fata lui altadata vesela, nu aparuse nici o umbra de zambetul acela fericit, dar in schimb parea crispat si ingrijorat. Sentimentul de ingrijorare era de asemenea desenat pe fata lui Sai. Amandoi ma priveau. “Ingrijorati…pentru mine?”. I-am ignorat si am continuat sa alerg, dar m-am oprit exact pe creanga de imi oferea privelistea unei poienite, care, logic vorbind, nu avea ce sa caut exact in mijlocul padurii. Am auzit un zgomot dintr-un tufis, mi-am dus mana spre kunai, dar in acelasi timp i-am simtit pe Sai si Naruto in spate. Apoi . . . ma simteam in aer.Pana sa ma dezmeticesc, am vazut parul negru al lui Sai:
- -Pune-ma jos!am strigat lovindu-l cu pumnii. De ce m-ai luat pe sus?
- A fost necesar. Ai lesinat. Iar in carte scria ca atun…
- Nu imi pasa ce scria in carte! Pune-ma jos! Unde mergem?! Vreau inapoi, trebuia sa ii vorbesc!
- Nu te nelinisti, va fi bine. Cred ca te-ai lovit cam rau la cap, spuse el calm, nici macar ridicandu-si vocea.
- Dar eu…
- Shhh, nu mai vorbi, sopti el, fortandu-ma sa imi inchid gura. Fierbeam. Si nu fierbeam numai in sensul figurat al cuvantului. Ce se intamplase? De ce ma lasau pe afara??? Pana la urma am obosit sa gandesc. Cum spuneam, speranta e cea care distruge totul in final. Asta inseamna ca trebuie distrusa ea inainte sa faca ravagii. Mi-am lasat capul pe umarul lui Sai si am inchis ochii, ascultand sunetul facut de vant cand il despica in doua.Devreme, mult prea devreme, m-a pus jos.
--Hei, tocmai ma obisnuisem, am zis in timp ce cascam. El imi zambi.

--Poti veni la mine oricand ai chef sa te car, spuse inca zambind enervant. Bineinteles ca si-a luat un pumn in cap. De la “poti veni” fusesem deja sigura ca trebuie sa ii dau una.
--Ma rog, eu plec spre casa, ne intalnim maine dimineata. Asta daca sunteti atat de draguti inca sa imi spuneti si mie ce s-a intamplat. M-am intors pe calcaie, ignorandu-l atunci cand a deschis gura sa protesteze si am soptit furios in asa fel incat sa ma auda: “ Camarazi”.
Dimineata m-am trezit ciudat de bine. De mult nu mi se intamplase asta. Adormisem instantaneu. Dar nu era numai asta. Parca mirosea a schimbare in aer…sau a ceai?
Am fost gata cat de repede am putut si am fugit spre locul de intalnire. Ei erau deja acolo, dar nu mi-am putut da seama despre ce vorbeau sau ce stare de spirit aveau…Cand m-au vazut, amandoi s-au apropiat , iar in spatele meu a aparut si Kakashi-sensei…


~Era destul de tarziu, dar pur si simplu nu imi era somn. Aveam un sentiment ( sau mai bine zis o voce in cap ) ce imi zicea sa raman afara, pe balcon. Si in scurt timp am si vazut de ce.Naruto a trecut pe langa casa mea, pe sub balcon. S-a oprit o clipita, s-a uitat spre casa mea, apoi si-a indreptat privirea catre stanga lui. M-am asezat in asa fel inca sa nu fiu vazuta. Sai a aparut langa el.
- I-ai zis?Maine dimineata la locul de intalnire?
- Da, a soptit Sai, dand din cap si a plecat.
“Loc de intalnire, loc de intalnire” am gandit eu si m-am indreptat catre pat.
Dimineata am sarit din pat la 6 jumatate. Trebuia sa fiu gata in mai putin de 15 minute. Ei la 7 ar fi trebuit sa fie deja acolo, iar eu trebuia sa merg in drumul lui. Asta fusese planul meu mereu. Sa ii apar in cale ca si cum ar fi o coincidenta…asteptand…sa ma observe…pe langa Sakura.Desi ea parea singura fata pe care Naruto o vedea.Dar asta nu era un motiv pentru a renunta. Sakura cu gura ei imi spusese asta. Asa ca am fost gata si am dat tot ce era mai bun din mine pentru a ajunge la timp. “Oare-i prea tarziu?”. Brusc m-am prefacut ca ma uit dupa niste fructe pe o taraba. Simteam eu ca va veni. Am inceput sa respir sacadat:
- Hei Hinata, m-a salutat el.
-Naruto, ce surpriza. “Surpriza…”, am spus si i-am aruncat cel mai dragut zambet al meu, simtind ca ma inrosesc. Iar.
-Ce cumparai acolo?
-Mere, am zis si i l-am intins pe cel mai frumos.
-Mersi Hinata, oricum nu mancasem, ranji el la mine si veni sa il ia. In momentul in care mainile ni s-au atins probabil ca doar eu am simtit un curent electric aiurit. “Nu lesin, nu lesin…E doar imaginatia mea.” Ciudat, dar si Naruto se uitase la mine intr-un mod tulburat, deranjat de ceva. Lua marul, imi facu cu mana si pleca. Am oftat, privindu-l cum dispare in peisaj si am platit marul.



Ultima editare efectuata de catre RozeHanaKimi in Joi Aug 09, 2012 10:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 10:12 am

Superb Smile si asta o spun eu deci e adevarat Wink SA vii repede cu next. Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 10:35 am

Mersiiiii Yuna, inseamna mult Smile <3 Voi posta next maine probabil.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 12:09 am

Super , e chiar frumoasa povestea ta si foarte interesanta , sunt tare curioasa sa vad ce se va intampla Fan Fiction : Blooming. 1764106884
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 9:05 am

Super Imi Place Astept Next Fan Fiction : Blooming. 1362835026
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 11:22 am

Din nou, multumesc pentru sustinere si ca ati citit >Very Happy< . Am scris putin mai mult ca sa compensez lipsa mea din weekend. Sper sa va placa Smile I love you

Blooming-Part 3 Fan Fiction : Blooming. 1764106884

-‘Neata!striga Naruto la mine parand ciudat de vesel.Poate chiar mai vesel decat era de obicei. Suspect.
-Buna dimineata, Sakura, adauga si Sai zambind.
-Buna tuturor, buna Sakura, ne saluta si Kakashi-sensei cu acelasi ranjet purtat si de fetele lui Naruto si Sai.
Am stat putin pe ganduri inainte sa le raspund:
-Ok, ce se intampla? E vreo gluma de care nu ma prind?i-am intrebat uitandu-ma urat.
-De fapt, Sakura…tu si cu Sai aveti o misiune speciala.Trebuie sa gasiti o planta pentru un medicament, spuse Kakashi-sensei pe un ton ciudat.Aproape nu isi gasise cuvintele si se uita in alte parti, evitandu-mi privirea.
-Ce medicament, ce planta, unde?!am intrebat cu jumate de gura.
-Sai iti va spune totul pe drum. Acum plecati, ma impinse Naruto fara sa imi dea ocazia sa zic ceva. “CE NAIBA SE INTAMPLA AICI???”.
Cand am dat sa plecam, am observat ca Naruto si Kakashi devenisera seriosi si vorbeau cu capetele aplecate, fara nici o urma de amuzament. Sai incepu sa dea din maini, parca era o morisca. Din nou, ceva era suspect aici.Parea sa faca intentionat, pentru a ma face sa ma concentrez la el. Am iesit din Konoha si tooot drumul a flecarit. A vorbit de tot ce ii trecea prin cap: de la iarba, la cer; de la cele mai frumoase rase de pisici, la cele mai scarboase inghetate… De unde oare ii veneau toate tampeniile astea? Si mai bine zis…ii veneau toate tampeniile astea CONSTANT in cap? Incepuse sa se intunece, iar Sai nu tacuse. Nu isi daduse inca seama ca il ignor?
-Putem face o pauza…inainte sa imi explodeze capul? Te rog!l-am intrebat eu.
-Sigur, de ce nu, imi zambi el.
M-am asezat cat mai departe de el si mi-am odihnit capul de trunchiul unui copac. Ce idiotenie, nici macar nu apucasem sa il intreb dupa ce umblam ca mustele fara cap. Mai bine zis, nici nu avusesem ocazia sa pun vreo intrebare. “Oare asta cauta Sai?Sa ma duca cat mai departe si sa nu ma lase sa ii vorbesc? Ce naiba s-a intamplat ieri?”. Imi era teama sa deschid gura ca incepe iar sa turuie…”Dumnezeule”. Si din nou, alaturi de draga mea echipa, viata parea sa isi piarda cursul logic…
-Haide Sakura, mai avem putin, sopti el.
-De ce vorbesti incet?l-am intrebat iritata. Incepea sa ma calce pe nervi.
-Imi e teama sa nu trezesc veveritele. Stii, la ora asta ele dorm si toate familiile de vev-…
-Ok, taci. Puteam trai si fara sa aud asta.
-Coboara-ti vocea, Sakura, spuse el si imi facu semn sa tac. Mi-am dat ochii peste cap si am inceput sa alerg dupa el, dar nici un pas nu am apucat sa fac ca se intoarse spre mine si incepu sa scotoceasca prin geanta lui, scotand doua pelerine negre. Cred. Una mi-o intinse mie si cealalta si-o puse pe cap. Parca nici nu mai era el. Am chicotit si am acceptat-o oftand. Adevarul e ca se facuse frig…
-Mersi.
-Oricand, zambi el la mine. Am citit ca atunci cand femeilor le este frig trebuie sa…a continuat el sa vorbeasca, dar eu deja nu mai ascultam. Ma pierdusem in zgomotul facut de frunze atunci cand Sai mi-a luat-o cu mult inainte.Din nou, mirosul de schimbare era perceptibil. Sau era doar in capul meu? Ma intorc brusc atunci cand aud un fosnet. O umbra neagra isi facu aparitia inaintea mea :
-Cine esti?am intrebat pe o voce joasa( in caz ca ma ia iar Sai la raspundere pentru veverite).
-Daca tii la viata ta, mai bine ai spune tu cine esti, imi raspunse persoana respectiva, pe un ton chiar mai incet ca al meu in asa fel incat sa nu pot recunoaste vocea. Am tacut.
-Nu este pro-… am apucat sa zic, dar a fost prea tarziu. Strainul alerga deja spre mine. Mi-am scos un kunai si am barat. Am inceput sa fug in spate, dar ce viteza avea… Si strainul a dat in spate, sarind pe o creanga, apoi si-a dus mana in spate, scotand o sabie . Mi s-a parut brusc ca si-a lasat garda jos si am sarit spre el. A fost prea tarziu, el parca copiindu-mi miscarea m-a atacat. Am simtit de asemenea durerea ingrozitoare ce m-a strapuns. Totul incepuse sa se incetoseze. Din reflex, m-am intors spre Sai, care alerga spre mine:
-Sai, ai grija…Nu stiu cine era…am reusit eu sa ingam.
-Eu da, a adaugat serios.Dar a plecat.
-Cine…?



~ Peste mai putin timp, mai putin decat credeam eu, Naruto se intoarce. Se opreste in dreptul meu si ofteaza:
-Totul e in regula, Naruto?l-am intrebat eu.
-Nu chiar…Sasuke se intoarce acasa, a soptit el.
-Si ce e rau in asta?am adaugat zambind usor. Nu vroiam sa il deranjez.
-Va fi ciudat. Trebuie sa merg la poarta principala…Pe Sakura am trimis-o departe. Kakashi a spus ca e o masura de protectie. Desi nu inteleg de ce.Va fi ciudat. Am crezut ca asta imi doresc, dar acum e chiar…ciudat. Am nevoie de sustinere, a spus el lasand capul in jos. Am ignorat faptul ca repetase cuvantul “ciudat” de 3 ori.
-Hmmm, am mormait eu, nestiind ce sa zic… Dar ce gandeam de fapt era : “ Vin cu tine, vin cu tine, vin cu tine”. Uneori eram foarte recunoscatoare ca nimeni nu imi putea vedea gandurile.
-Hinata, vrei sa vii cu mine?
-Sigur, Naruto, am spus eu calma. “ Da, da, da ,da ,da”.
Am mers incet spre poarta, fara sa vorbim, fara sa ne privim. Ii simteam tensiunea. Mi-ar fi placut sa il tin de mana, sa il ajut, sa ii alin suferinta... Dar bineinteles nu puteam face asa ceva din cauza reactiilor lui…
Am mai petrecut inca un timp in tacere dupa ce am ajuns la poarta. Nu indrazneam sa ii zic ceva. Nu il mai vazusem niciodata intr-o stare ca asta. Dar oricum, il placeam, iar daca il placeam, il acceptam asa cum era el. In momentul asta simteam doar ca trebuie sa ii fiu alaturi.
In departare, incepe sa se formeze o silueta cu gluga. Se apropia din ce in ce mai mult.In secunda recunoasterii lui Sasuke, mana lui Naruto a alunecat foarte aproape de a mea. In cele din urma si-a odihnit mana calda in a mea. Ma strangea tare, de parca era un om batran ce avea nevoie de sustinere. Am simtit ca lesin, dar nu aveam timp sa ma port ca un copil, asa ca m-am tinut tare si mi-am facut exercitiile de respiratie. Si Sasuke si-a tinut capul aplecat, dar stiam amandoi ca el este. Singurul lucru care mi-a sarit in ochi a fost ca pelerina ii era taiata in dreptul umarului. Am pufnit incet. Nici nu cred ca ne observase. Niciodata nu il intelesesem pe Sasuke…ba poate chiar imi fusese putina teama de el. In urmatoarea secunda, cei doi isi lovesc umerii, iar Naruto se intoarce spre el, dandu-mi drumul la mana. Am oftat:
-Sasuke…sopteste Naruto atunci cand acesta se opreste in dreptul nostru si ridica capul.
-A trecut ceva timp, zice la randul lui Sasuke.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 11:31 am

Pare fain D: dar e prea lung sh mie lene sa citesc Smile)) scz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 12:01 pm

E super. Stii ca imi place Hinata, iar ficul chiar o surpride foarte bine . NEXT repede. .....Si Dany citeste, nu mai lasa com doar asa ,ca sa faci puncte. Zau .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 12:17 pm

Mersi mult Yuna >Very Happy< . Si oricum , Dany, nu conteaza daca citestii ( sau nu), faci cum doresti ^^ . Eu nu scriu chestii scurte ca sa termin cat mai repede si mai ales nu ma joc cand scriu.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 12:32 pm

Ok o sa citesc Very Happy daca spuneti ca e asa fain ... Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 9:50 pm

Foarte Tare fic-ul imi place mult astept Nexxxxxxxt Fan Fiction : Blooming. 1362835026
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 12:31 am

WOW super , hai repede cu NEXT , ca deja imi si imaginez tot felul de chestii la ce ar putea face Sasuke si Naruto , Fan Fiction : Blooming. 1764106884
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 11:45 am

Va multumesc ca cititi si ca imi sunteti alaturi ^^. I love you Partea urmatoare nu e chiar foarte lunga, dar sper totusi sa va placa. Fan Fiction : Blooming. 1764106884

Blooming- Part 4 .



- -Nu te pot minti.A fost Sasuke, sopti Sai in timp ce ma cara inapoi in sat.
Stiusem raspunsul, bineinteles. Imi dadusem seama din privirea lui Sai. Am tacut tot restul drumului in timp ce ma gandeam. Simteam o furie uriasa, ce facea durerea sa paleasca. Eram de asemenea confuza; nestiind cum ar fi potrivit sa reactionez sau de ce ma atacase.Nici Sai nu a mai vorbit cu mine, probabil si-a dat seama ca nu aveam chef de conversatie. Simteam o nevoie ciudata de a-mi descarca nervii, dar m-am calmat intr-un final cand am vazut luminile satului.M-a dus direct la spital. Pluteam intr-o stare de inconstienta, dar totusi i-am auzit vocea zicand :
- Sangereaza de aproape o ora, dar am facut tot ce am putut pentru a o face sa nu isi simta rana. M-a pus jos, apoi am adormit.
-Naruto, nu te mai hlizii si da-te mai departe, mormai Ino.
-Frate, mi-e foame. Dupa asta sa mergem sa mancam ceva, zise Choji.
-Cum te poti gandi la mancare cand Sakura este intr-o astfel de stare, striga Lee la el facandu-mi si ultima picatura de somn sa dispara.
-Shhhhh, sopti Ino.
Am deschis ochii larg. In camera mica de spital era un fel de reuniune sau ceva de genu’. Era greu de crezut ca venisera toti pentru mine : Naruto, Ino, Sai, Shikamaru, Tenten, Kakashi, Choji, Neji, Lee, chiar si Kiba si Shino. Toti imi zambeau in acel mod suspect ce ma speria intotdeauna.
Au inceput toti sa vorbeasca in acelasi timp, in asa fel incat nu am inteles nimic.I-am lasat sa o tina asa vreo 2 minute, dar pana la urma sangele mi-a ajuns la cap :
-PE RAND, VA ROG!am tipat. Se pare ca m-au ignorat total.
-Cum te simti? Intrebara Kakashi si Ino in timp ce Naruto si Lee au intrebat “ Cine ti-a facut asta?”.
-Bine si nu stiu.
-Huh?intrebara ei confuzi.
Am oftat si le-am raspuns incet, ca pentru persoane cu dizabilitati ce nu inteleg, pronuntand fiecare cuvant apasat:
-Ma simt bine. Nu, nu stiu cine m-a atacat.
De fapt, mintisem putin la partea cu “Ma simt bine”. Imi ardea rana, ce parea destul de lunga, iar daca ma miscam, era ca si cum cineva mi-ar fi infipt un cutit.
-Toata lumea afara, are nevoie de odihna!striga o voce inconfundabila careia nimanui nu i se putea opune.
L-am auzit pe Naruto mormaind catre Sai si Kakashi:
-Normal ca Sakura avea voie sa stea cu noi in spital, ba chiar avea voie si sa ne bata, dar noi nuuu…imediat ne ataca Tsunade daca ii stresam “copila”.
-Te-am auzit, Naruto, am spus, facandu-l sa iasa mult mai repede pe usa, lasandu-ma singura cu Tsunade.



~ Am cumparat fructe in sirop pentru Sakura si m-am indreptat catre spital. Ceilalti spusesera ca ne vom intalni mai devreme sa mergem la ea, deci probabil ca intarziasem, lucru care nu imi statea in caracter. Totusi, obisnuiam sa cred ca totul se intampla cu un motiv anume. Am ajuns in dreptul camerei Sakurei exact cand Tsunade iesise . Nu eram sigura daca trebuia sa ciocan sau sa intru pur si simplu.Asa ca am ciocanit:
-Intra.
-Buna dimineata, Sakura, am salutat-o eu.
-Buna dimineata.Cum de nu erai cu ceilalti?Chiar m-am mirat ca lipseai.
-A-am intarziat.
-Asta nu prea esti tu, imi zambi ea.
Arata rau, chiar foarte rau. Dar m-am abtinut sa ii zic asta. Rana ii incepea de la clavicula si ii continua pe toata mana, ca sa ii taie coapsa in final.
-Trebuie sa iti fie foame, nu?am intrebat-o eu, intinzandu-i ce cumparasem.
Am vorbit in liniste un timp, dar nu am reusit sa evit subiectul “ Naruto” cand aceasta a intrebat cum ma descurcam cu el. Am rosit si m-am balbait, scotand cateva cuvinte. Ca de obicei. Apoi brusc, starea i s-a schimbat, devenind mai inchisa, mai trista:
-Esti bine?Te doare?am sarit eu, incercand sa o ajut.
-Nu, nu chiar, a raspuns ea. Nu eram sigura la care intrebare imi raspunsese.
De asemenea, incercam sa evit subiectul “Sasuke”…nu vroiam sa il deschid decat daca ea simtea nevoia sa vorbeasca despre asta. Si parea ca avea nevoie sa se descarce:
-El a fost, nu?am soptit eu. Ea a dat din cap.M-am apropiat de ea si mi-am pus mana pe umarul ei neranit.
-Imi doresc sa nu se fi intors.Sau sa il fi cunoscut vreodata. Nu a facut niciodata mai mult de a ma rani, a spus ea taios, dar in vocea ei se simtea tremurul si lacrimile.
Am oftat si i-am intins un servetel.La momente ca astea, spui lucruri ce nu te reprezinta mereu…
-Ma doare capul de la atata plans, a zis ea intr-o tentativa de a rade plangand.
Am dat sa ma ridic:
-Ce faci?ma intreba ea.
-Ar cam trebui sa plec.Vrei cu siguranta sa dormi, iar eu trebuie sa ma intalnesc cu Shino sa ii dau ceva, i-am zambit eu.
M-am indreptat spre usa, iar cand am iesit, am recunoscut imediat simbolul Uchiha ce dadea sa paraseasca cladirea cu mainile in buzunar. “Merita sa stie”mi-am spus eu.Am bagat capul pe usa, inainte sa o inchid :
-S-Sakura…Sasuke tocmai pleaca. Cred ca era la usa, am soptit, fiind totusi sigura ca m-a auzit.
[/size]
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Amenzi : 0
Mesaje : 124
Chakra : 5
A devenit Ninja din : 07/08/2012
Varsta : 26
Sat : konoha

Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeLun Aug 13, 2012 12:13 am

Super , de abea astept NEXTUL , e chiar frumos capitolul acesta , hai repede ce NEXT
Fan Fiction : Blooming. 1886899489
Sus In jos
https://lovenaruto.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeLun Aug 13, 2012 1:19 am

Stii ca eu sunt fana ta numarul 1, nu? Nu pot sa spun decat ca ador cum scrii. Sa pui next, repejor. Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeLun Aug 13, 2012 2:45 am

Excelent Imi Place La Nebunie Fan Fiction : Blooming. 4120261628
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 12:18 am

Hei ! Smile Multumesc pentru toate aprecierile voastre I love you . Voi pune doua parti pentru ca nu voi posta pana in weekend si tin sa precizez ca partile astea vor fi un pic cam feminine. Sper sa va placa Wink Fan Fiction : Blooming. 1764106884

Blooming- Part 5


Am ramas ca lovita de tranznet in timp ce Hinata imi parasea camera.Pur si simplu am refuzat sa gandesc, sa las avalansa de idei sa ma invadeze. Asa ca am incercat sa adorm. A fost imposibil. Am oftat si am lasat totul sa curga.”Ce cauta aici?Dupa cat rau mi-a facut… De ce l-ar durea de mine, dupa atatea dati cand a dovedit ca nu are nici un pic de sentiment?’’. Aveam mii de intrebari fara raspuns in cap si m-am prefacut ca dorm de fiecare data cand imi auzeam prietenii ingrijorati in camera. Tot timpul am incercat sa dau tot ce am mai bun, sa devin puternica, sa fac tot ce imi sta in putinta sa il protejez, sa am grija de el. Ma simtea vulnerabila in fata lui din cauza sentimentelor astea idioate ce le aveam pentru el. De ce nu ma paraseau ?De ce nu ma puteam convinge singura ca nu ma merita ? Nici pentru aceste intrebari nu aveam raspunsuri.
Au trecut zile la rand si tot am refuzat sa discut cu oricine. Stiam ca erau morti de curiozitate, probabil Hinata le spusese fetelor. Rana se mai vindeca, dar nu complet. In orice caz, in zilele urmatoare mi-au dat drumul in sfarsit. Pe drumul catre casa se intampla inevitabilul : Naruto si Hinata erau exact in drumul meu si nu aveam nici o sansa sa ma evapor. Mi-am fortat un zambet fals si m-am grabit spre ei. Totusi, simteam un sentiment de bucurie pentru Hinata, vazandu-i impreuna. Poate ca macar visul ei se va implini :
- Naruto, Hinata, ce faceti voi doi aici ?am intrebat zambindu-le.
- Tocmai veneam catre tine, spuse Naruto. Cum te simti, Sakura ?
- Mai bine, mi-au dat drumul. Hinata, putem schimba cateva cuvinte astazi seara la mine acasa ?
- Mi-ar placea, Sakura, dar mergem toti la TenTen astazi seara. M-a rugat sa te chem si pe tine.Te simti in stare ?
- Da, cred ca da. Pana la urma, mi-am irosit ceva timp in spital, nu?
- Daaa, ai dormit tot timpul!rase Naruto, dar Hinata ma privea ingrijorata. Vazuse prefacatoria mea. Ma scuzati, fetelor, dar trebuie sa plec. Ne vedem mai tarziu !striga el.
- Esti mai bine ?ma intreba Hinata.
- Da…presupun.Am privit-o cu subinteles pana si-a dat seama.
- Nu, nu stiu daca va veni. Oricum vom fi toate acolo, a soptit ea privind in jos. Haide sa mergem la Ino. M-a implorat sa te aduc la ea sa iti faca parul.
- Hmmm, sigur. Dar intai cred ca ar fi mai potrivit sa trec pana acasa, la parinti si sa imi iau ceva de imbracat.
- Te pot insotii ?
- Normal.Hinata, inceteaza sa fii asa draguta, i-am spus eu. Uneori mai trebuie sa si te schimbi.




~ Era evident ca Sakura se simtea inca rau. Si nu cred ca motivul principal era rana. Sasuke ii tradase increderea pentru a suta oara cred, dar acum parea ca umpluse paharul.Pe drum a evitat cat posibil sa vorbeasca despre rana ei sau despre el, in schimb m-a bombardat cu intrebari despre Naruto si ce se intampla intre noi :
- N-nu se intampla nimic intre noi, i-am zis.Iti voi lua locul intr-o misiune si nimic mai mult…
- Si pe drum despre ce ati vorbit ?a intrebat ea uitandu-se urat.
- D-doar despre misiune…
- Sper ca macar in misiune sa va mai apropiati si voi.Indrazneste, Hinata !ofta ea.
Brusc mi-am amintit discutia purtata cu Naruto si Kakashi-sensei : « Hinata, tu o vei inlocui pe Sakura…inca nu stim ce vom face cu Sai si Sasuke, dar cert e ca Sai va veni cu voi. Probabil ca vor ramane amandoi in echipa Kakashi… ». Am inghiti in sec gandindu-ma la cum se va simti ea. Am avut un sentiment ciudat de gelozie. As fi vrut sa il pot trage pe Naruto dupa mine din echipa aia… Sa nu il mai las sa plece vreodata…
- Hinaataa ?Dormi ?rase Sakura.
- N-nu, am soptit si m-am inrosit.
- Hmm…Visai cu ochii deschisi?
- Da…am zis in timp ce ea a intrat in casa. I-am spus ca eu nu vreau sa urc, iar ea s-a grabit cat de mult a putut. In 10 minute a fost inapoi si ne-am indreptat spre Ino.
- Hei fetelor, a strigat Ino de pe fereastra.
I-am salutat parintii si am urcat la ea in camera. Sakura si Ino au schimbat cateva propozitii apoi Ino a inceput sa o pieptene si sa ii onduleze parul. Sakurei ii mai crescuse putin parul, trecand usor de umeri.
-Hai Hinata, e randul tau !mormai Ino dupa ce ii termina si ultima bucla.
-Poftim ?am sarit eu in timp ce ea deja ma trantea in scaun. Incepu sa traga de par si sa flecareasca :
- Mereu mi-a placut atat de mult parul tau, Hinata, ma bucur ca l-ai lasat asa lung.Sakura fii si tu draguta si admira-mi creatia in oglinda.Nu m-am muncit atata timp degeaba, nu ?
- Ok, ok, zise Sakura indreptandu-se catre oglinda, apoi rotindu-si capul in asa fel incat sa il poata vedea din mai multe unghiuri.
- Auch, am soptit in timp ce ea ma tragea cat de tare putea. Ce naiba facea acolo ?
- Scuze, spuse Ino parand sa nu ii pese chiar asa tare.Hmmm…Imi place Sai, dar si Kiba, dar nu pot fi sigura de Kiba…Daca te place pe tine… ?a intrebat ea, dar eu nu am bagat-o in seama si amandoua am lasat-o sa isi continue discursul.
Intr-un final mi-a dat drumul si m-a trimis la oglinda. Era o oglinda mare, probabil ca se uita la ea toata ziua…
Imi facuse parul intr-o coada de cal, ridicata in sus. Imi placea. Nu obisnuiam sa imi fac parul. Nici eu, nici Sakura nu intelesesem motivul pentru care ne aranjam asa. Adica doar vom sta toti impreuna, nu ?
Ne-am schimbat si am plecat cand a inceput sa se intunece. TenTen ne-a intampinat cu destul de multa caldura. Momentan eram doar intre fete.



Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 12:21 am

Blooming-part 6 -Ok, fetelor…acum piesele de rezistenta, spuse Ino in timp ce scotea patru perechi de pantofi cu toc.
-Sper ca glumesti, a zis TenTen.
-Nici vorba de asta. Sakura, astia-s pentru tine, zise in timp ce imi inmana niste platforme rosii cu bareta. M-am holbat la ei pentru un minut lung.
-Tocmai am iesit din spital si tu vrei sa port asta ?
-Nu vreau sa te contrazic, dar mana nu are nimic de a face cu picioarele.Hinata, cei mov sunt pentru tine, ii spuse nonsalanta si ii dadu niste pantofi cu toc cui, putin decupati la varfuri.
-Stai, stai, stai !De cand purtam noi asa ceva ?Noi suntem ninja, nu fotomodele !adauga TenTen suparata atunci cand primi niste botine verzi.
-Uneori, draga mea, trebuie sa ne si comportam ca niste fotomodele.Nu mai fii atat de baietoasa.Altfel, de unde succesul la baieti ?intreba blonda in timp ce se incalta in niste sandale galbene foooarte inalte. Haide, Sakura, incearca-i, nu musca.
Am respirat adanc si i-am probat. Nu stiam cum imi vin, din moment ce nu aveam oglinda, dar cand m-am ridicat in picioare, ma simteam cu 2 metri mai inalta. Ino imi zambi incurajator si ma chema spre ea. Aproape am cazut. Era o oroare sa merg pe ei, indiferent de cat de frumosi erau. Toate ne descurcam la fel de prost. Prima care a cazut am fost eu, normal. Dupa mine Hinata si TenTen. In loc sa ne ridicam, am ramas prabusite pe jos si am ras ca proastele in timp ce Ino batea din palme sa ne apucam iar sa mergem.
Am facut ture de la usa la fereastra pana am inceput sa ne prindem :
- E binisor, dar va recomand sa stati mai mult asezate, rase ea de noi.Atunci, toate privirile vor fi indreptate spre mine.
Mi-am scos un pantof si am aruncat dupa ea :
- Daca omori profesoara, nu avansezi in grad, striga ea si imi impinse pantoful inapoi.
- Haideti jos, aud voci, zise TenTen.
- Nu e un semn bun sa auzi voci, chicoti Hinata. Noi trei ne-am holbat la ea ca impuscate. Hinata facuse o gluma ??? Ne-am uitat una la alta si am inceput sa radem. Cred ca se auzea pana afara. Hinata era toata rosie.


~ Ne-am primit ceilalti membrii ale echipelor noastre in casa lui TenTen. Probabil ca toti se uitau la ele trei, nu sunt sigura daca se uita cineva la mine, dar stiu sigur ca i-am prins privirea lui Naruto si am rosit imediat ca o fraiera…si mi-a zambit.
Apoi din spatele lui, a aparut persoana care ne rugasem degeaba sa nu vina. Eu, Ino si TenTen ne-am uitat speriate una la cealalta. Sakura a intrat in camera principala cu niste gustari, zambind. L-a vazut langa Naruto si aproape a scapat tava (noroc ca era Choji in preajma), apoi fugind din camera. Am alergat dupa ea in baie.
- D-deschide, sunt doar eu, am ciocanit eu impingand de usa. A deschis-o. Stateaa sprijinita de zid, cu capul intre genunchi. M-am asezat langa ea :
- S-Sakura…Sakura!Asculta-ma!am soptit si am facut-o sa se uite la mine. Avea ochii in lacrimi. Aminteste-ti ce mi-ai zis!Fii puternica ! Brusc, nu mai sunam ca Hinata cea speriata de toate.Poate ma schimbam ?
Am intins mana si i-am sters lacrimile, apoi m-am ridicat si i-am intins mana :
- Arata-i ca nu iti pasa.
- Ai dreptate, spuse ea printre sughituri.
In timp ce se spala pe fata am auzit ca incepusera sa se simta bine. Am scos capul pe usa.
Sasuke, Neji si Sai se asezasera cat mai departe, langa biblioteca si discutau. Naruto si Choji bagau in ei pe langa Ino. TenTen si Kiba erau pe afara cu Akamaru si Shino, iar Lee si Shikamaru erau asezati pe jos. Lee parea ciudat de tacut. Si mai era ceva dubios : cat de rapid il acceptasera inapoi pe Sasuke. Cum puteau sa fie asa insolenti ?Si ce naiba avusesera in cap cand l-au adus aici ???
-Sunt gata.Mergem inapoi ?
-Da…
Ino se muta in mijlocul camerei si se urca pe o masa. Sakura si-a dat ochii peste cap.
-E timpul sa ne jucam adevar sau provocaaare !tipa ea in timp ce toti se apropiau de masa.


Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 12:22 am

Acuj Ma Apuc Sa Citesc Sper S fie Frumos Fan Fiction : Blooming. 1362835026 ca sunt doua parci
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 12:25 am

Sunt cam feminine Very Happy Nu sunt sigura ca iti vor placea. Dar multumesc ca citesti oricum ^^. I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fan Fiction : Blooming. Empty
MesajSubiect: Re: Fan Fiction : Blooming.   Fan Fiction : Blooming. Icon_minitime

Sus In jos
 
Fan Fiction : Blooming.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Creatii-
Mergi direct la: